Poenfi - Dijital Reklam ve Bilişim
Dijital Reklam ve Bilişim
Rasyonel, Sanatsal, Performans Odaklı
KURUMSAL

Poenfi, dijital ve basılı reklam alanında markanızın sektörüne göre en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş analiz sonuçlarından elde ettiği verilerle tam isabetli çıkarımları yaparak baştan oluşturulmasını veya yayında, sergilenmekte olan markanızın, ürünlerinizin tanıtımını, geliştirilmesini amaçlar. Aldığı tüm işleri görsel, matematiksel hesaplamaların süzgecinden geçirerek kusursuz iş teslim etme garantisi verir... daha fazla bilgi

HTML - Zengin Metin İşaret Dili - Hyper Text Markup Language

HTML

HTML - Zengin Metin İşaret Dili, İngilizcesi; Hyper Text Markup Language. Kısaltması HTML, okunuşu; eyçtiemel. Web tarayıcıların, derlenmiş olan içerikleri geri planda tanımlayabilmesi daha doğrusu sıralı görüntülemeyi sağlaması için kullanılan kod dili, başka bir deyimle web teknolojisidir. Daha üst yapı olarak tanımlanan PHP, .Net gibi dinamik programlama dillerine yardımcı bir kurallar bütünüdür. Metin, grafik, fotoğraf, görsel, başlık, paragraf gibi ön yüz alanlarında bulunan tanımlamaların yapılmasında kullanılır.

CSS - Geçişli Stil Sayfası ve JavaScript ile tümleşik olarak kullanılabilir. Bir web sitesinden söz ediliyorsa, Zengin Metin İşaret Dili kesinlikle konu içerisinde olmalıdır. Çok sık olmasada zamanla güncellenip geliştirilmektedir. Standartlarını World Wide Web Consortium (W3C) belirler ve doğru/yanlış yazım denetimleri de buradan kontrol edilebilir.

1989'da, CERN laboratuvarlarında bilgisayar profesörü Tim Berners-Lee tarafından geliştirildi. Tüm web siteleri için kullanılan World Wide Web (www) protokolü böylece ortaya çıkmış oldu. Tim Berners-Lee, W3C'nin de kurucusudur... Şu an için internet üzerinden gözlemlediğiniz, aratıp görüntü alabildiğiniz tüm olanakların düşünce anlamında atasıdır. Tim Berners-Lee'nin geliştirmiş olduğu HTML'in 5. son sürümü kullanım ve optimizasyon açısından çok daha iyi bir noktadadır ve daha az kod ile istenileni yapmamıza olanak sağlar. Son sürüm öncekilere göre daha sıkıştırılmış, kullanışlı bir yapıda olmasına karşın özellikle Microsoft Explorer eski sürümleri sorun çıkartılabiliyor. HTML5 etiketlerini sağlıklı görüntüleyebilmek için Alexander Farkas'ın geliştirdiği html5shiv gibi JavaScript dosyalarını kullanmamız gerekiyordu ki son zamanlarda Microsoft'un Explorer eski sürümlerinden desteğini çekmesiyle web siteleri bu yükten kurtulmaya başladı.

HTML Öğrenimi

Fakülteler, özel eğitim kuruluşları, eğitmenler ilk aşamada text dosyalarında deneme, yineleme yapmayı önererek öğretmeye çalışırlar. Genel iskelet oluşturulması sonrasında da başlıca etiketleri kullanmayı öğretirler. Başlık, paragraf, bağlantı, görsel etiketleri gibi... Hazır şablonlarda genel olarak çok fazla artık ve gereksiz kod vardır. Bizim standartlarımız ise olabildiğince az kod ile içerikleri konumlandırmak ve hızlı açılır sayfalar sağlamak. Ajans prensibi olarak hız ve sıkıştırma anlamında geçer not almayan sayfalarda hız, hatasız kod gibi nitelikler sağlanana kadar üzerinde çalışma sürdürülür.

HTML - Bilgi Kaynakları

w3schools, validator.w3, w3, htmldog

İLETİŞİM
TEKLİF FORMU